Buď SMART, hlasuj za EÚ

SMART autoV roku 2003 sa konalo referendum o vstupe Slovenska do Európskej. V tejto súvislosti sme pripravili originálny projekt pod príznačným názvom “Buď SMART, hlasuj za EÚ”. Cieľom projektu bolo podporiť účasť občanov v tomto referende.

V spolupráci s Motor-Car Wiesenthal & Co., autorizovaným dovozcom vozidiel značky SMART a Vydavateľstvom Petit Press prostredníctvom denníka SME a siete regionálnych periodík sme pre reportérov pripravili 8 vozidiel značky SMART, ktoré boli označené logom projektu a EÚ. V období od 8. apríla do 19. mája 2003 sa reportéri v ôsmych krajoch Slovenska stretávali s ľuďmi, rozdávali letáky a informovali občanov o výhodách členstva v EÚ a motivovali občanov k účasti.

Okrem vozidiel SMART sme v denníku SME pripravili pre občanov samolepky s názvom “SME za EÚ”.

Projekt podporili aj predstavitelia vlády SR a Delegácie Európskej komisie v SR. Oficiálne uvedenie projektu sa konalo pred Národnou radou SR za účasti Pavla Hrušovského, predsedu NR SR, Pála Csakyho, podpredsedu vlády pre európsku integráciu, ľudské práva a menšiny, Erica van der Lindena, vedúceho delegácie EÚ na Slovensku a zástupcov partnerov.

Úspech projektu vyjadruje skutočnosť, že toto referendum je dodnes jediným platným referendom, z viacerých konaných v SR, s účasťou občanov nad 50%.

Info:
http://www.sme.sk/c/876733/zo-svojho-sa-pridali-aj-dve-sukromne-firmy.html
http://www.motormania.sk/art.ltc/464